with Brak komentarzy
czy potrzebujesz managerki projektów w swoim biznesie online

10 oznak, że potrzebujesz rozpocząć współpracę z managerką projektów

Niech zgadnę… Jesteś specjalistką w swojej dziedzinie, przedsiębiorczynią i masz swój biznes online, ale nie wszystko w nim  śmiga tak, jakbyś tego chciała. Okazjonalnie korzystasz z usług podwykonawców (na przykład grafik, wirtualna asystentka), jednak stale i niezmiennie to właśnie ty jesteś sercem i mózgiem swojego biznesu.

To ma sporo plusów i równie tyle samo minusów, które coraz częściej zauważasz, ale nie masz pomysłu jak się z nimi uporać, bo brakuje ci świeżego spojrzenia na to, co robisz.

 

Jeśli coś z tego zabrzmiało dla Ciebie znajomo, to czytaj dalej! Dowiesz się, dlaczego współpraca z managerką projektów - czasowa lub na stałe - może być kluczowym krokiem w rozwoju twojej działalności. Zarządzanie biznesem online, zwłaszcza w przypadku soloprenerki, jest wymagające i czasochłonne. Często jednak istnieją pewne sygnały wskazujące na to, że potrzebujesz pomocy z zewnątrz, żeby wszystko grało. 

Oto 10 oznak, które mogą wskazywać, że jesteś gotowa na współpracę z managerką projektów:

 

1. Narastający chaos i brak struktury działania twojego biznesu

Gdy twoje codzienne obowiązki stają się coraz bardziej złożone, a brak klarownej struktury utrudnia zarządzanie nimi, może to być sygnał, że potrzebujesz wsparcia managerki projektów. Tak, procedury działania są tak samo potrzebne też w małym biznesie, żeby łatwiej było wyłapywać, gdzie jeszcze warto dokręcić śrubki.

2. Trudności w zarządzaniu czasem

Jeśli czujesz, że coraz trudniej jest Ci efektywnie wykorzystać swój czas i często masz problem z wykonaniem wszystkich zaplanowanych zadań, managerka projektów może pomóc Ci w organizacji harmonogramu i priorytetów. Nagle okaże się, że dasz radę skończyć pracę na tyle szybko, żeby mieć czas na lekki serial wieczorem, bez laptopa na kolanach i wiecznego poczucia winy, że znowu czegoś nie dowiozłaś.

3. Wyczerpanie Zasobów

Jeśli non-stop czujesz się przemęczona, a twój nastrój jest daleki od entuzjazmu, z którym zakładałaś swoją firmę, to najwyższy czas na zmianę tej sytuacji.  Nawet jeśli twoja wewnętrzna „zosia-samosia” nie pozwala ci odpuścić i próbujesz radzić sobie sama ze wszystkimi obowiązkami w biznesie. Skoro wyczerpanie nie pozwala ci na bycie tak efektywną jak byś chciała, może to być znak, że potrzebujesz odciążenia. 

Managerka projektów może wziąć na siebie część odpowiedzialności i przejąć te obszary, w których nie jesteś niezbędna, pozwalając Ci skoncentrować się na kluczowych zadaniach.

4. Trudności w utrzymywaniu równowagi między życiem prywatnym a zawodowym

Ładnie nazwane to, że masz wieczny niedoczas, a bliscy widzą cię głównie przyklejoną do telefonu lub laptopa. Wkurza cię to nieziemsko, bo własny biznes miał być idealnym rozwiązaniem, żeby utrzymać równowagę między życiem osobistym a pracą zawodową. Mieć czas na pracę, którą lubisz, ale przede wszystkim na życie prywatne i spełnianie marzeń. 

Jeśli daleko ci do tego to współpraca z managerką projektów może pomóc ci w zorganizowaniu pracy tak, abyś mogła znaleźć więcej czasu dla siebie i swoich bliskich.

5. Opóźnienia w realizacji projektów

Jeśli zauważasz, że coraz częściej twoje projekty opóźniają się lub nie idą zgodnie z planem, może to być znak, że potrzebujesz lepszego zarządzania nimi. Tylko kiedy masz mieć na to czas, bo masz wrażenie, że ciągle gasisz pożary, a ocenę działań i plan na dalszy rozwój biznesu robisz mocno z doskoku i nieregularnie. 

Managerka projektów pomoże Ci śledzić postępy i podejmować działania zaradcze w przypadku opóźnień. Albo przejmie część odpowiedzialności za ciebie, jeśli tak się umówicie.

6. Brak skutecznej komunikacji w zespole lub z podwykonawcami

Sama widzisz, że masz trudności w utrzymaniu efektywnej komunikacji w zespole (jeśli go posiadasz) lub pomiędzy różnymi osobami, z którymi współpracujesz. Brakuje Ci systemu, który by to pospinał, poukładania zakresów, odpowiedzialności oraz zaplanowania tego w czasie. 

Managerka projektów może pomóc w ustanowieniu klarownych kanałów komunikacji i zapewnieniu, że wszyscy są na bieżąco. A ty oddychasz z ulgą i zajmujesz się rozwojem firmy.

7. Zaniedbane zadania rutynowe

Mam na myśli te wszystkie nudne, formalne, powtarzalne zadania, które odsuwasz w czasie, jak możesz, mimo że są niezbędne dla prowadzenia biznesu. Kiedy czujesz, że nie masz czasu, a zwłaszcza ochoty, na wykonywanie rutynowych zadań, managerka projektów może przejąć część tych obowiązków, pomóc w utworzeniu procedur, automatyzacji i usprawnieniu tematu, pozwalając Ci skupić się na bardziej strategicznych zadaniach. 

8. Trudności w planowaniu i organizacji

Bieżące, codzienne zadania zajmują 90% twojej uwagi, przez co brakuje ci przestrzeni w głowie i świeżego spojrzenia na poukładanie tematów w sensowną całość. 

Jeśli czujesz, że trudno jest Ci zaplanować przyszłe projekty i zadania, a także efektywnie nimi zarządzać, managerka projektów pomoże Ci w opracowaniu klarownych planów działania i realnych harmonogramów dla ciebie i członków zespołu lub/i ewentualnych podwykonawców.

9. Brak spójności w realizacji celów biznesowych

Jasne, że rynek się zmienia i trzeba na to reagować, co czasem oznacza zmianę planów i nowy kierunek działania w twoim biznesie. Jednak cele biznesowe to coś, co powinno być stałym drogowskazem i bazą w planowaniu długo i krótkoterminowym.

Kiedy sama widzisz, że masz trudności w konsekwentnym realizowaniu swoich celów biznesowych i często się nimi rozpraszasz, managerka projektów pomoże Ci skoncentrować się na najważniejszych priorytetach i w rezultacie osiągnąć to, co zaplanowałaś.

10. Odczuwalny brak rozwoju biznesu

Jesteś zmęczona, rozczarowana, że bycie na swoim nie do końca wygląda tak, jak zakładałaś? Frustruje cię to, masz tyle na głowie, że brakuje ci przestrzeni na spojrzenie z lotu ptaka na twój biznes i kreatywność?

Jeśli czujesz, że Twój biznes utknął w martwym punkcie i brakuje Ci pomysłów na jego rozwój, współpraca z managerką projektów może przynieść nowe, świeże pomysły i strategie, które pomogą Ci osiągnąć sukces.

Podsumowując

Jeśli zauważasz którekolwiek z powyższych sygnałów w swoim biznesie, może to być znak, że potrzebujesz rozpocząć współpracę z managerką projektów online. Wsparcie i doświadczenie takiej osoby mogą okazać się kluczowe dla dalszego rozwoju Twojego biznesu online, a ty zyskasz spokój i czas na to wszystko, co obecnie Cię omija, zarówno prywatnie, jak i zawodowo. 

Jeśli zastanawiasz się nad współpracą z project managerką i/lub potrzebujesz pomocy w poukładaniu Twoich zadań, rozpisaniu projektów, a także stworzeniu powtarzalnych procesów i procedur, skontaktuj się ze mną i umów na niezobowiązującą rozmowę wstępną - chętnie odpowiem na Twoje pytania.

Zostaw Komentarz