with Brak komentarzy

Jak managerka projektów online może Ci ułatwić życie biznesowe?

W świecie przedsiębiorczości w internecie, gdzie rynek online non-stop się zmienia, a konkurencja stale rośnie, skuteczne zarządzanie czasem i zadaniami może być kluczowe dla sukcesu. Dla soloprenerki, która równocześnie zawiaduje swoim biznesem, sprzedaje usługi i produkty online, dba o marketing, oraz próbuje utrzymać równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, tempo może być przytłaczające…

Zabrzmiało znajomo? Tak to właśnie wygląda jak samodzielnie prowadzisz firmę i jesteś przysłowiowym „sterem, żeglarzem i okrętem”. Owszem, zlecasz różne usługi specjalistyczne, ale to Ty jesteś kimś, kto wprawia tę maszynę w ruch. Na start działalności to oczywiste, ale w miarę rozwoju firmy zaczynasz sobie zdawać sprawę, że brakuje Ci przestrzeni na rozwój, bo cały twój czas zajmują bieżące tematy. 

W takich momentach współpraca z managerką projektów online może okazać się zbawienna, a także przyczynić się do efektywnego rozwoju biznesu online, bo wreszcie zaczniesz być CEO, a nie samozatrudnioną.

 

5 rzeczy, które zmienią się na plus w Twoim biznesie dzięki managerce projektów:

Uporządkowanie procesów i zadań 

Kiedy Twój biznes rośnie, procesy stają się bardziej złożone (np. rozszerzasz usługi, wprowadzasz kolejne produkty czy usprawniasz obsługę klienta), a zadania mogą się gromadzić. 

Managerka projektów online pomoże Ci w uporządkowaniu tych procesów poprzez zdefiniowanie klarownych kroków i etapów dla różnych projektów. Dzięki temu unikniesz chaosu i będziesz mieć jasny plan działania na każdym etapie, co pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, który przeznaczasz na pracę. 

Transformacja powtarzalnych zadań w procedury

Wielokrotne wykonywanie tych samych zadań może być czasochłonne i męczące. Managerka projektów pomoże Ci w identyfikacji powtarzalnych zadań i przekształci je w procedury, które można łatwo powtarzać. 

To pozwoli Ci zaoszczędzić czas i energię, skupiając się na działaniach, które naprawdę przynoszą wartość Twojemu biznesowi. Ponadto takie działanie jasno pokaże, co jeszcze możesz delegować innym osobom, bo dzięki szczegółowym instrukcjom wykonania nie będziesz już musiała tego robić samodzielnie. Taka baza wiedzy o twoim biznesie pomoże też w podjęciu decyzji, co jeszcze warto zautomatyzować.

Optymalizacja procesów 

Współpraca z managerką projektów online umożliwi Ci przejrzenie i ocenę obecnych procesów w Twoim biznesie. Zyskasz drugą parę oczu, która obiektywnie spojrzy na twój biznes z lotu ptaka i podzieli się swoim doświadczeniem, jak go ulepszyć. 

Dzięki temu będziesz w stanie zidentyfikować obszary do usprawnienia i optymalizacji. Skuteczne ulepszenie procesów może prowadzić do większej wydajności i oszczędności czasu, co pozwoli Ci skoncentrować się na dalszym rozwoju Twojej działalności, zamiast wiecznie „gasić pożary”.

Organizacja pracy i harmonogramowanie zadań

Wielozadaniowość może być wyzwaniem dla soloprenerki, zwłaszcza gdy próbuje zrównoważyć pracę, życie rodzinne i inne zobowiązania. Albo, co gorsza, ma syndrom „Zosi-samosi”, która uważa, że najlepiej zrobi wszystko sama, co z założenia jest mało realne... 

Managerka projektów pomoże Ci w organizacji pracy poprzez opracowanie klarownego harmonogramu zadań. Takiego, który będzie realny i adekwatny do twojego stylu życia oraz możliwości czasowych. Dzięki temu będziesz miała lepszy pogląd na to, co musi zostać zrobione, i jakie są priorytety, co pozwoli Ci efektywniej zarządzać swoim czasem.

Monitoring i nadzór nad projektem

Kiedy jesteś zajęta wieloma obowiązkami, łatwo jest stracić z oczu postęp w realizacji tematów. Managerka projektów online będzie czuwać nad każdym etapem projektu, śledząc postępy, identyfikując ewentualne opóźnienia i podejmując odpowiednie działania zaradcze, np. kontaktując się z podwykonawcami w twoim imieniu. 

Oczywiście obszar odpowiedzialności i podejmowania decyzji w twoim imieniu zależy od ustaleń. Najczęściej w miarę rozwoju współpracy i widocznych pozytywnych efektów ten zakres odpowiedzialności managerki projektów się sukcesywnie powiększa. Dzięki temu masz pewność, że Twoje bieżące projekty idą zgodnie z planem, nawet gdy Ty zajmujesz się innymi aspektami swojego biznesu.

 

Jakie korzyści może mieć soloprenerka ze współpracy z managerką projektów online?

Zwiększona efektywność

Dzięki lepszemu zarządzaniu czasem i zadaniami będziesz mogła skupić się na kluczowych obszarach swojego biznesu, bo będziesz szła jasno wyznaczoną ścieżką, bez zastanawiania się „co dzisiaj jest najważniejsze”,

Czas na kreatywność

Odciążenie od rutynowych zadań pozwoli Ci na większą swobodę w eksplorowaniu nowych pomysłów i kreatywności. Dzięki temu, że przekażesz część odpowiedzialności za swój biznes managerce, zwolni Ci się przestrzeń w głowie, a to sprzyja innowacji i rozwoju biznesu.

Kompleksowe wsparcie

Managerka projektów online nie tylko pomaga w organizacji i realizacji zadań, ale także oferuje wsparcie w rozwoju biznesu. Jej zaangażowanie w udoskonalanie produktów oraz ścieżki klienta może przynieść świeże spojrzenie i cenne pomysły, które pomogą w dalszym rozwoju biznesu soloprenerki.

Większe zadowolenie klientów

Poprawa procesów obsługi zarówno sprzedażowej, jak i posprzedażowej, a także całościowe ulepszenie ścieżki klienta dzięki opiece managerki projektów może przyczynić się do lepszych wyników sprzedażowych, a także in plus wpłynąć na wizerunek firmy. Zadowolony klient jest bardziej lojalny i chętny do polecania twoich usług innym.

Uszczelnienie luk w biznesie

Dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy managerka projektów online może pomóc w zidentyfikowaniu i uszczelnieniu luk w biznesie soloprenerki.  Bazując na swoim doświadczeniu, podpowie które działania należy zredukować, a co warto dodać, żeby szybciej osiągnąć zamierzone cele, jednocześnie nie zwiększając nakładu pracy i poświęconego czasu. 

Rozumiem, że możesz mieć obawy, ale nie powinnaś się obawiać podjęcia współpracy z managerką projektów online. Partnerstwo biznesowe oparte na wzajemnym zaufaniu, komunikacji i wspólnym celu może przynieść wiele korzyści. Managerka projektów będzie działać jako wsparcie, nie tylko w zarządzaniu projektami, ale także w dążeniu do osiągnięcia sukcesu biznesowego. 

Na początek możesz zdecydować się na współpracę nad małym projektem albo przygotowaniem konkretnej procedury na zamówienie. Taki „okres próbny” jest ważny dla obu stron, żeby się wzajemnie poznać, dobrze komunikować i dopasować stylem pracy.

 

Podsumowując 

Współpraca z managerką projektów online może zmienić sposób, w jaki prowadzisz swój biznes online. Dzięki uporządkowaniu procesów, transformacji zadań w powtarzalne procedury, optymalizacji pracy, organizacji harmonogramu oraz monitorowaniu projektów, będziesz miała więcej czasu na skupienie się na kreatywności, rozwijaniu swojego biznesu i osiąganiu sukcesu. 

Taka współpraca to inwestycja, która może się zwrócić wielokrotnie, poprawiając wydajność i efektywność Twojego biznesu online. Managerka projektów, pełniąc rolę partnerki biznesowej, nie tylko pomaga w zarządzaniu procesami i projektami, ale także, angażując się w udoskonalanie produktów oraz ścieżki klienta, zadba o interesy twojego biznesu.

 

Jeśli zastanawiasz się nad współpracą z project managerką i/lub potrzebujesz pomocy w poukładaniu Twoich zadań, rozpisaniu projektów, a także stworzeniu powtarzalnych procesów i procedur, skontaktuj się ze mną i umów na niezobowiązującą rozmowę wstępną - chętnie odpowiem na Twoje pytania.

Zostaw Komentarz